מהי התחדשות

ערכים: פתיחות, זרימה, סבלנות, אהדה, אהבה

אני מאמינה ששפע מתאפשר על ידי יצירת פניות רגשית, שמתאפשרת ע”י ניקיון – יושר עם עצמנו, חיים במתאם לערכים הפנימיים שלנו ובמתאם למה שחשוב לנו באמת.

מה שקובע את חיינו הן ההחלטות שאנחנו מקבלים – שמכתיבות פעולות ומעשים שנעשה, ופעולות שנימנע מהן.

לעיתים קרובות, ההחלטות שלנו, גם המשמעותיות והחשובות, נקבעות על פי מצבי הרוח המשתנים שלנו, על פי אמונות ומסקנות מהעבר ולכן, רוב ההחלטות שלנו אינן מתקבלות מתוך דיוק לרצון האישי שלנו היום.

כדי שאדם יוכל לראות דברים חדשים ביחס לעצמו – עליו להיפגש עם שאלות חדשות שחושפות הזדמנות להסתכל על דברים חדשים, או שאלות שמאפשרות להסתכל על אותם דברים בחיינו, מנקודת מבט חדשה.

אנשים לא יכולים לשאול את עצמם, מתוך מערכת התפיסה הקבועה שלהם, שאלות חדשות. לצורך כך, נדרש איש מקצוע חיצוני.

בין המיומנויות המרכזיות שלי נמצאות הקשבה והיכולות לשאול שאלות חדשות ופורצות דרך, אני יודעת להקשיב היטב למה שנאמר וגם למה שלא נאמר, אבל עדיין בא לידי ביטוי ברקע, אני מקשיבה למה שגלוי ומוכר וגם למה שנסתר, למה שמעורר השראה ולמה שפחות.

שאלות חדשות ופורצות דרך, מאפשרות לאדם בהירות ביחס למה שהוא רוצה באמת, מאפשרות לאדם להכיר את עצמו ולראות על חייו דברים חדשים, או נקודות מבט חדשות לדברים שראה אחרת בעבר.

אחד הדברים המרכזיים שמתאפשרים באימון הוא פיתוח יכולת להביא התייחסות חדשה ותגובה חדשה למצבים שהדרך בה הגבנו להם בעבר, פגעה והרחיקה אותנו ממטרתנו במקום לקרב אותנו אליה.

יכולת זו מתפתחת לצד נכונות לחוות דברים בדרך חדשה, בתודעה הנכונה, לפגוש משהו חדש וליצור מחדש.

כשאנחנו תופסים דברים אחרת, אנחנו מתנהגים אחרת, אז נוצרות תגובות חדשות מהאנשים סביבנו, הרגשה אחרת אצלנו, ונוצרת התרחשות חדשה.

בתוך אפשרויות חדשות, קורים לנו דברים שבעבר נראו “לא הגיוניים”, זה כל כך מיוחד.

האימון מתבצע באמצעות 3 כלים מרכזיים: תשומת לב לנשימה ולתחושות הגוף, לשפה ולתודעה, ומתקיים פעם בשבוע בשעה קבועה.

התודעה והתפיסה מכילים את האמונות שלנו, שחלקן התגבשו לפני שנים רבות וכלל אינן מתאימות למציאות החיים שלנו היום.

התודעה מכילה גם את מסקנות החיים ותפיסות העולם – שחלקן התאימו בעבר אך היום עוצרות מלהשיג מטרות ואת האפשרות לחיות בחוייה של מימוש, אהבה, שקט נפשי ורווחה אישית.

הנחת היסוד באימון היא כי כל מה שקורה בחייך, במערכות היחסים שלך עם אנשים, עם הגוף שלך, עם כסף, עם שפע, עם זמן וכו- הוא השתקפות של התודעה שלך.

אנחנו נתבונן ונחקור את השאלה: מי אתה בהתייחסות לכל תחום בחייך, מתוך ההנחה שמי שאתה בהווייתך קובע את התוצאות.

לדוגמה, אם אישה גיבשה אמונה שגברים אינם נאמנים, היא תפגוש גברים שאמנם מוכיחים את אמונתה, ותהיה מתוסכלת.

ניסיוני באימון מראה, שתהליך העבודה באימון הוא הזדמנות משמעותית עבור אנשים להתקרב למי שהם ולהכיר את עצמם היטב (בשונה מההכרות הרגילה עם הדפוסים שלנו – שהם לא היכולות האמיתיות שלנו כבוגרים, אלא היכולות המוגבלות שלנו).

האימון הוא גם הזדמנות משמעותית לשחרר דפוסי עבר, לברר מה באמת חשוב לבן אדם היום ומה הוא רוצה – ולהתקדם לקראת זה.

שיטת האימון שמה דגש על ערות להוויה של אדם.

למשל, איזה אימא הבן שלי פוגש כשאני נכנסת הביתה. לא רק למה אני מתכוונת, או מה אני חושבת, אלא, בעיקר – מה אני אומרת ומה אני עושה ומה אני לא אומרת ולא עושה מולו ובעיקר, איזה אנרגיה ויחס אני מביאה לצד השני? האם נעימה או נוקשה? מאפשרת או חוסמת? איזה חוויה אני מתכוונת ליצור לעומת איזה חוויה אני יוצרת?

בגלל חשיבותה של ההוויה שלנו לקביעת חויית החיים, מערכות היחסים והתוצאות בחיינו – שם דגש על ערות להווייה, לכמה היא קבועה או משתנה מול כל אדם (ואז אנחנו תלויים בצד השני ש ‘קובע’ מי אנחנו).

המרחב באימון הוא מרחב של שקט,

מרחב זה מאפשר להיות עם המחשבות והתחושות, תורם לביטחון ולאמונה העצמית, לאהבה ולערות לעצמך ולאחרים.

מרחב כזה, בתוך האימון, מגדיל את היכולת של האדם להיות עם עצמו – מול כל מחשבה או תחושה לא נעימה שעולים לו, בלי להגיב מיידית ואוטומטית לרגשות ההרסניים.

העבודה בשיטת אימון זו היא מדויקת מאוד ומוכיחה את עצמה.

באהבה,

יעל רון

מאמרים נוספים

תשאיר פרטים כאן ונחזור אלייך